Σήμερα, Κυριακή του Ασώτου, 3 Μαρτίου 2024, στον περικαλλή Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου Νέου Ψυχικού. Της Ευχαριστιακής Συνάξεως προέστη και ομίλησε εμπνευσμένα ο Σεβ. Καμερούν κ. Γρηγόριος, στο δε τέλος της θείας Λειτουργίας έγινε Αρχιερατικό Μνημόσυνο για τον αοίδιμο Μητροπολίτη Νιγηρίας Αλέξανδρο, παρέστη δε και η κατά σάρκα αδελφή του Αλεξάνδρου, ερίτιμη κ. Σοφία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου