Ληξούρι Κεφαλονιάς, Σαββατόβραδο 6ης Ιουνίου 2015, η Λιτή των Λειψάνων του Οσίου από τον Ναό του Αγίου Σπυρίδωνος στον Ναό του Αγίου Νικολάου των Μηνιατών, όπου ετελέσθη ο Αναστάσιμος Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄ και συγχοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ηλείας κ. Γερμανού, Τοποτηρητού της Ι. Μ. Κεφαλληνίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου