Σήμερα, Κυριακή των Αγίων Πατέρων των εν Νικαία συνελθόντων και την Α΄ Οικουμενικήν Σύνοδον αποτελεσάντων, 18/31 Μαΐου 2020, ο Μακ. Πατριάρχης Ιεροσολύμων κ. Θεόφιλος Γ΄, συνοδευόμενος από τον Μητροπολίτη Καπιτωλιάδος κ. Ησύχιο, μετέβη στη Μονή Μάρθας και Μαρίας, των Αδελφών του Λαζάρου, όπου έγινε περιορισμένη Ευαριστιακή Σύναξη, διά τον φόβον του Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου