Μέ τήν εὐκαιρία τῆς συμπλήρωσης 50 ἐτῶν (16-18 Ἰουλίου) ἀπό τήν ἐκλογή καί τήν ἐνθρόνιση ὡς Οἰκουμενικοῦ Πατριάρχου τοῦ ἀοιδίμου προκατόχου Αὐτοῦ κυροῦ Δημητρίου, ἡ Α.Θ.Παναγιότης ὁ Πατριάρχης μετέβη στήν Ἱερά Μονή Βαλουκλῆ καί ἔψαλε τρισάγιο πρό τοῦ τάφου Του δεηθείς γιά τήν ἀνάπαυση τῆς μακαρίας ψυχῆς Του.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου