Εσπέρας Κυριακής Πάσχα, 17.4.2023, στον Ναό του Αγίου Λαζάρου πόλεως Ζακύνθου, έγινε -ως είθισται- ο Εσπερινός της Αγάπης. Λιτανεία της Παναγίας της Γαλανούσας δεν έγινε εκτός του Ναού, εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών, αλλά έγινε λιτή εντός. Χοροστάτησε ο σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου