Ασφυκτικά γεμάτος ήταν ο Ναός της Παναγούλας μας, ίσαμε και το ευρύχωρο προαύλιο, τη νύχτα της Μεγάλης Παρασκευής, 29 Απριλίου 2016, για τον Επιτάφιο Θρήνο. Μαζί με τον Εφημέριο π. Πααναγιώτη Καποδίστρια ήταν ο Ιερομόναχος Πορφύριος Γουσέτης και ο Διάκονος Ιωάννης Ρένεσης. Ακολούθησε Λιτανεία του Επιταφίου ανά την Ενορία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου