Προπαραμονή των Χριστουγέννων, 23 Δεκεμβρίου 2017, ο Θεοφ. Επίσκοπος Μοζαμβίκης κ. Χρυσόστομος, συνοδευόμενος από καλούς συνεργάτες του στο έργο της Ιεραποστολής, μεταξύ των οποίων τον π. Χρήστο Σιτόε και την Μητέρα του Ελληνισμού στη Μοζαμβίκη κ. Μαρία Κασιμάτη, επισκέφτηκαν δύο ορφανοτροφεία της ευρύτερης περιοχής της πρωτεύουσας Μαπούτο (πρώην Λορέντζο Μαρκές) προσφέροντας δώρα αγάπης στα ορφανά παιδάκια, ενόψει της Γέννησης της Θείας Γέννας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου