Δειλινό Δευτέρας, 13ης Αυγούστου 2018, στον Ενοριακό Ναό Παναγίας της Σγουροπουλιάς Καλαμακίου Ζακύνθου, όπου εφημερεύει ο π. Παναγιώτης Φωτεινόπουλος. Χοροστάτησε του Παρακλητικού Κανόνος και της Αρτοκλασίας ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄, ο οποίος ομίλησε κατάλληλα προς το εκκλησίασμα. Ακολούθησε δείπνο με νηστίσιμα στην ταβέρνα Στάνη των Αδελφών Τάσου και Πέτρου Τζίμη.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου