Πρωί Κυριακής, 2ας Φεβρουαρίου 2020, στον πανηγυρίζοντα την Υπαπαντή του Κυρίου Ναό της Φανερωμένης πόλεως Ζακύνθου. Προέστη ο Σεβ. Μητροπολίτης Δωδώνης κ. Χρυσόστομος, ο οποίος εν τω τέλει της θ. Λειτουργίας -μάλιστα δε εκ προσώπου του απουσιάζοντος στην Καλαμάτα οικείου Ποιμενάρχου Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄- χειροθέτησε Πνευματικό τον Εφημέριο του Ναού, Αρχιμανδρίτη Σεραφείμ Κονίδη.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου