Πρωί Κυριακής της Πεντηκοστής, 7ης Ιουνίου 2020, στον ευωδιαστό από μυρτιές Ναό του Αγίου Δημητρίου της μικρής Ενορίας Δράκα Ζακύνθου, όπου -υπό τις υγειονομικές προδιαγραφές έναντι του Κορονοϊού- συγκεντρώθηκαν οι τιμώντες τη μεγάλη εορτή, λειτουργούντος του οικείου Εφημερίου, Πρεσβυτέρου Ιωάννου Ρένεση.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου