Σήμερα το μεσημέρι (27.1.2021), ο Αρχιμανδρίτης Χριστοφόρος Παπανικολάου, Ιεροκήρυκας της Ι. Μητροπόλεως Ελασσώνος και εκ της Αδελφότητος της Ι. Μονής Αγ. Τριάδος Σπαρμού του Ολύμπου, αφού χθες έχασε την άνιση μάχη με τον Κορονοϊό, οδηγήθηκε στο Κοιμητήριο της Μονής της Μετανοίας του, αφού πρώτα εψάλη η Εξόδιος Ακολουθία από τους συνΑδελφούς του. Αιωνία η μνήμη αυτού!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου