Πρωί Σαββάτου, 13ης Νοεμβρίου 2021, ημέρα μνήμης του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου, ο άγων τα Ονομαστήριά του Σεβ. Μητροπολίτης Δωδώνης κ. Χρυσόστομος, τίμησε την ημέρα και τον προστάτη Άγιό του ιδιωτικά, χωρίς επισημότητες και δοχές, λειτουργώντας στο πανηγυρίζον εκκλησάκι της Οικίας του, συμπροσευχομένου δε του οικείου Ποιμενάρχου, Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου