Δειλινό Σαββάτου, 20ής Νοεμβρίου 2021, στον πανηγυρίζοντα Ναό των Εισοδίων της Θεοτόκου, γνωστού ως Ναού της Φανερωμένης Μπανάτου. Τον Αναστάσιμο Εσπερινό της "Μισοσπορίτισσας" ή "Κυρίας των Αγγέλων" τέλεσε ο π. Ιωάννης Ρένεσης, ενώ έψαλαν ο Σταμάτιος Ζούλας, ο οικείος Εφημέριος π. Παναγιώτης Καποδίστριας και ο Σπυρίδων Δρογγίτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου