Ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος, σήμερα, Σάββατο 18η Δεκεμβρίου 2021, χοροστατεί στην Ευχαριστιακή Σύναξη, στον Ναό του Αγίου Δημητρίου της Κοινότητος Σαρμασικίου (Περιφερείας Φαναρίου – Κερατίου Κόλπου) για την ιερά μνήμη του Αγίου Μάρτυρος Σεβαστιανού, καθώς τιμάται επ' ονόματί του Μάρτυρος το εν τω Ναώ Αγίασμα. Ομιλητής είναι ο Μέγας Ιεροκήρυξ Πανάρετος Ψαραύτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου