Εσπέρας 9ης Νοεμβρίου 2022, στον Ναό του Αγίου Νεκταρίου πόλεως Ζακύνθου - Παρεκκλησίου της Ενορίας του Μητροπολιτικού Ναού, εψάλη Παρακλητικός κανόνας προς τον τιμώμενο Άγιο. Ακολούθησε λιτάνευση της Εικόνας Του πέριξ του Ναού και η λειτουργική σύναξη έληξε με δέηση υπέρ πάντων και πασών. Ο οικείος Εφημέριος, Μ. Οικονόμος Διονύσιος Τσουκαλάς, είχε μεριμνήσει για τα δέοντα της εορτής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου