Με την ευκαιρία της κοσμοχαρμόσυνης γιορτής των Γενεθλίων του Κυρίου Ιησού, οι συντελεστές του "Νυχθημερόν", με μια φωτό από το σπίτι τους και λίγο πριν από το κόψιμο της πατροπαράδοτης χριστοπαραμονιάτικης Κουλούρας, εύχονται στους φίλους αναγνώστες -συνοδίτες για περισσότερα από 15 χρόνια- να έχουμε όλοι αλληλο-αγάπη, καθώς μάς δίδαξε ο της Αγάπης μέγας Χορηγός. Ή, αν δεν είναι εύκολο να κατορθωθεί προς κάθε κατεύθυνση η άνωθεν Αγάπη, ας ασκηθούμε τουλάχιστον προς Αυτήν, ας προσπαθήσουμε να ειρηνεύουμε, ρίχνοντας ανακουφιστικά αισθήματα προς κάθε αναστάτωση εντός μας ή τριγύρω μας!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου