Κυριακή Πρωτοχρονιάς 2023, Εορτή της Περιτομης του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού και μνήμη του Αγίου Βασιλείου στην Εκκλησιαστική Κοινότητα του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου στην πρωτεύουσα του Καμερούν Γιαουντέ. Και το έθιμο της βασιλόπιτας. Προεστός της Ευχαριστιακής και εορτίου Συνάξεως, ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Καμερούν κ. Γρηγόριος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου