Με λαμπρότητα εορτάστηκε στην Αρχιεπισκοπική Περιφέρεια Μελβούρνης η Κυριακή της Ορθοδοξίας, κατά την οποία τιμάται ο θρίαμβος της Ορθοδοξίας και η Αναστήλωση των Ιερών Εικόνων. Επίκεντρο του εορτασμού αποτέλεσε ο Ιερός Ναός Αγίας Τριάδος, στο Richmond, όπου ιερούργησε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Σωζοπόλεως κ. Κυριακός, πλαισιούμενος από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Δέρβης κ. Ιεζεκιήλ και τον Ιερατικώς Προϊστάμενο, π. Εμμανουήλ Ιωαννίδη.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου