Στον απαστράπτοντα ναό της Παναγούλας μας συνάχθηκε ευχαριστιακά σήμερα το πρωί η Ενορία μας για την εορτή των Χριστουγέννων. Παρά τα προβλήματα της Κρίσης, όλοι ευφραινόμενοι συμψάλαμε το "Χριστός γεννάται, δοξάσατε...", το "Η Παρθένος σήμερον..." και όλα τα άλλα χαροποιά ψάλματα της μεγάλης ημέρας!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου