Σήμερα, 25 Μαΐου 2015, στο Αμμάν. Συμμετείχαν όλοι οι ορθόδοξοι Ιερείς της Ιορδανίας, ήτοι και των δύο μητροπολιτικών επαρχιών, νότου και βορρά: Της Μητροπόλεως Φιλαδελφείας υπό τον κ. Βενέδικτο και της Αρχιεπισκοπής Πέλλης υπό τον κ. Φιλούμενο. Ο Πατριάρχης Ιεροσολύμων κ. Θεόφιλος συνοδευόταν από τον Γέροντα Αρχιγραμματέα της Σιωνίτιδος Εκκλησίας, Αρχιεπίσκοπο Κωνσταντίνης κ. Αρίσταρχο, ενώ στο γεύμα παρέστη και ο Ιορδανός Μητροπολίτης Χαρτούμ και πάσης Νουβίας κ. Νάρκισσος (του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας).
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου