Το βράδυ της Παρασκευής, 8 Μαΐου 2015, παρετέθη δείπνο προς τιμήν του υψηλού επισκέπτη της Σμύρνης, σε εστιατόριο, στο οποίο παρακάθισαν περί τους εκατό συνδαιτυμόνες, μεταξύ των οποίων η Πατριαρχική Συνοδεία, όπου προστέθηκε ο Μητροπολίτης Κορωνείας κ. Παντελεήμων, οι υπεύθυνοι του Πανεπιστημίου, οι τοπικές αρχές, ο Γενικός Πρόξενος της Ελλάδας στη Σμύρνη και διάφοροι εξ Ελλάδος προσκεκλημένοι.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου