Απόψε στις 8 μ.μ., στον ναό της Παναγούλας Μπανάτου, κατά την διάρκεια του Παρακλητικού Κανόνα προς την Θεομήτορα, θα εκτεθεί ένα αυθεντικό χαρακτικό μιας Παναγίας διά χειρών της ΑΡΙΑΣ ΚΟΜΙΑΝΟΥ, η οποία κοιμήθηκε τον αιώνιο ύπνο προχθές και θα ταφεί στην Κέρκυρα την ερχόμενη Τρίτη. Τέλος, θα τελέσουμε Τρισάγιο στη μνήμη της καλής και πιστής Φίλης μας και μεγάλης Ελληνίδας Χαράκτριας. Όσοι φίλοι, προσέλθετε!...
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου