Δεκαπενταύγουστο 2015 στον πανηγυρίζοντα Ναό της Μεγάλης Παναγιάς Νεαπόλεως Λασιθίου Κρήτης - Μητροπολιτικό Ναό της Ι. Μητροπόλεως Πέτρας και Χερρονήσου. Συλλειτουργούν οι Μητροπολίτες Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ. Ευγένιος και ο οικείος Μητροπολίτης κυρός Νεκτάριος, ο οποίος -ως γνωστόν- εξεδήμησε προς Κύριον σήμερα το μεσημέρι, 15.10.2015.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου