Το εξώφυλλο, το editorial και άλλες σελίδες του εβδομαδιαίου περιοδικού ΣΤΙΓΜέΣ της Ζακύνθου ήταν εμπενευσμένο σήμερα (Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2016, τεύχ. 377) από την 6η εκδήλωση του ε΄ κύκλου δράσεων του Κέντρου Λόγου Μπανάτου "Αληθώς", που έγινε την περασμένη Κυριακή, 20 Ιανουαρίου 2016 και αφορούσε στο δύσκολο και καυτό πρόβλημα του Προσφυγικού, που παρουσίασε ο διάσημος δημοσιογράφος Γιώργος Γεωργιάδης. Ευχαριστούμε τους συντελεστές για την προβολή της δράσης του Μορφωτικού Κέντρου της Ενορίας μας και -εννοείται- την ανάδειξη του εν λόγω προβλήματος!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου