Πρωί Σαββάτου, 6ης Φεβρουαρίου 2016, στο Καθολικό της Μονής Αγίας Τριάδος νήσου Χάλκης, η οποία πανηγύριζε σήμερα τον ιδρυτή της. Της θείας Λειτουργίας προέστη ο Μητροπολίτης Πριγκηποννήσων κ. Ιάκωβος, ενώ, πλην του Ηγουμένου Μητροπολίτου Προύσης κ. Ελπιδοφόρου, παρέστησαν και άλλοι Αρχιερείς του Οικουμενικού Θρόνου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου