Δειλινό Σαββάτου της Διακαινησίμου, 14ης Απριλίου 2018, εσπερίζοντας επί τη αυριανή Κυριακή του Αντίπασχα ή του Θωμά. Το Εσπερινό τέλεσε ο οικείος Εφημέριος Πρωτοπρεσβύτερος Δημήτριος Κοσκινάς, ο οποίος αύριο θα συλλειτουργήσει στον ίδιο Ναό με τον π. Παναγιώτη Καποδίστρια, Γενικό Αρχιερατικό Επίτροπο Ι. Μητροπόλεως Ζακύνθου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου