Πρωί Κυριακής Δ΄ Νηστειών, 29ης Μαρτίου 2020, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου εν Φαναρίω. Χοροστατεί από του Παραθρονίου ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος Α΄ και το ψαλτήρι τιμούν Κληρικοί της Πατριαρχικής Αυλής. Η Ευχαριστιακή Σύναξη γίνεται κεκλεισμένων των θυρών, εξαιτίας των μέτρων ασφαλείας για την αποφυγή εξάπλωσης του Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου