Με την ευλογία του οικείου Μητροπολίτου Γέροντος Πριγκηποννήσων Σεβ. κ. Δημητρίου, εορτάσθηκε στις 28 Μαΐου 2020, η εορτή της Θείας Αναλήψεως στον Ι. Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου νήσου Πριγκήπου, κεκλεισμένων των θυρών, από τον Σεβ. Μητροπολίτη Σμύρνης κ. Βαρθολομαίου, εξ αιτίας της αδυναμίας μετάβασής του στην Σμύρνη, λόγω περιοριστικών μέτρων για τον Covid-19.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου