Πρωί εορτής των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου (29.6.2020) στο φερώνυμο Παρεκκλήσιο Μουζακίου Ζακύνθου, το οποίο είναι Μετόχιο της Μονής Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου. Προέστη ο Σεβ. Μητροπολίτης Αξώμης κ. Δανιήλ, ο οποίος ομίλησε επίκαιρα προς τους πιστούς. Μεταξύ των εκκλησιαζομένων ήταν ο Βουλευτής Ζακύνθου κ. Διονύσιος Ακτύπης και ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Γιώργος Στασινόπουλος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου