Ελάχιστοι απόψε (δειλινό Κυριακής, 9ης Αυγούστου 2020) οι εκκλησιασθέντες στον Ναό της Παναγούλας Μπανάτου (εννέα μόνιμοι και έξη περαστικοί προσκυνητές) κατά την Παράκληση προς την Θεομήτορα. Τα διαρκώς πολλαπλασιαζόμενα κρούσματα του Κορονοϊού φόβισαν -φαίνεται- τους Ενορίτες και απέτρεψαν από το να φθάσουν έως την Κυρά Παναγία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου