Η Εξόδιος Ακολουθία του Μητροπολίτου Γέροντος Καισαρείας Πέτρου, του Ζακυνθίου τελείται τώρα στον Ναό της Μαρμαριώτισσας Χαλανδρίου. Τον Μακ. Πάπα και Πατριάρχη Αλεξανδρείας κ.κ. Θεόδωρο Β΄ εκπροσωπεί ο Σεβ. Μητροπολίτης Προλεμαΐδος κ. Εμμανουήλ. Την Ζάκυνθο εκπροσωπεί ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου