Πρωί Πρωτοχρονιάς 2021, στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου των Ξένων πόλεως Ζακύνθου, η θεία Λειτουργία του Μεγάλου Βασιλείου για την εορτή της Περιτομής του Κυρίου και την μνήμη του Αγίου Ουρανοφάντορος Πατρός, μετά Δοξολογίας για το Νέο Έτος, προεστώτος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄ και συμπροσευχομένου του Σεβ. Μητροπολίτου Δωδώνης κ. Χρυσοστόμου. Εκκλησιάστηκαν ολίγοι σχετικώς πιστοί, υπακούοντας στις κυβερνητικές παραινέσεις και δεσμεύσεις έναντι του φονικότατου Ιού του καιρού μας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου