Πρωί Κυριακής Απόκρεω, 7ης Μαρτίου 2021, στον Ναό του Αγίου Ελευθερίου και Αγίας Άννης, κεντρικό της πόλεως των Κορφών, με ανοικτές πύλες, αλλά με πολύ περιορισμένο αριθμών εκκλησιαζομένων, λόγω του υπάρχοντος και ακόμη περιρρέοντος κινδύνου για τη μετάδοση του καταστροφικού Κορονοϊού. Λειτούργησε ο οικείος Εφημέριος, Πρωτοπρεσβύτερος Δημήτριος Κοσκινάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου