13.9.2021, ώρα 9 πρωί στο Δημοτικό Σχολείο Κάμπου "Παναγιώτης Χιώτης", στο Βανάτο, έγινε ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη του νέου έτους. Φέτος, για δεύτερη χρονιά, υπό τις υγειονομικές προϋποθέσεις και διατάξεις για την μη διάδοση του Covid-19. Λίγοι μαθητές παραστάθηκαν στο προαύλιο, αλλά ο τελέσας τον Αγιασμό π. Παναγιώτης Καποδίστριας μετέβη σε όλες τις τάξεις, όπου τον περίμεναν οι μαθητές και οι δάσκαλοί τους, ούτως ώστε εκεί να αγιασθούν.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου