Δειλινό Σαββάτου, 20ής Νοεμβρίου 2021, στην παλαίφατη Μονή Δερματούσας Τραγακίου Ζακύνθου, σήμερα παρεκκλήσιο της τοπικής Ενορίας, εψάλη ο Αναστάσιμος Εσπερινός και τα εόρτια των Εισοδίων της Θεοτόκου εν τω Ναώ. Έλαβαν μέρος ο Αρχιμανδρίτης Αναστάσιος Στεργιώτης, ο οποίος μάλιστα ομίλησε κατάλληλα προς το εκκλησίασμα, καθώς επίσης ο εκτελών χρέη Εφημερίου, Αρχιμανδρίτης Σεραφείμ Κονίδης. Έψαλε Χορός υπό τον μαέστρο Παναγιώτη Μαρίνο.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου