Κυριακή των Προπατόρων και ημέρα μνήμης του Αγίου Σπυρίδωνος στον Παρεκκλήσιο του τιμωμένου Αγίου στην Ενορία Δράκα Ζακύνθου, ιερουργούντος του οικείου Εφημερίου π. Ιωάννου Ρένεση. Εκκλησιάσθηκαν η Αντιπεριφερειάρχης Ζακύνθου κ. Κατερίνα Μοθωναίου και ο Πρόεδρος κοινότητας Αγίου Δημητρίου κ. Πέτρος Σταμίρης. Έγινε και Αρτοκλασία, όπως και τρισάγιο του μακαριστού κτίτορος Σπυρίδωνος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου