Την Κυριακή, 2 Ιανουαρίου 2022, Κυριακή προ των Χριστουγέννων με το ιουλιανό ημερολόγιο, έγινε η δέουσα Ευχαριστιακή Σύναξη στον χρυσότρουλο Ναό του Αγίου Μιχαήλ, καθέδρα της Αυτοκέφαλης Εκκλησίας της Ουκρανίας, προεστώτος του οικείου προκαθημένου, Μακ. Μητροπολίτου Κιέβου και πάσης Ουκρανίας κ. Επιφανίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου