Βράδυ Παρασκευής, 18ης Μαρτίου 2022, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου εψάλησαν οι Β΄ Χαιρετισμοί προς την Θεομήτορα, υπό του Εφημερίου π. Παναγιώτου Καποδίστρια, ψαλλόντων δε των κ.κ. Δημητρίου Κάνδηλα, Σταματίου Ζούλα, Σπυρίδωνος Σαρατσένου παππού και εγγονού και Σπυρίδωνος Δρογγίτου. Ο κ. Ζούλας ομίλησε προς το εκκλησίασμα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου