Τον πανηγυρίζοντα Ναό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Μάντσεστερ επισκέφθηκε ο Θεοφ. Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος, όπου προέστη της Θείας Λειτουργίας την Κυριακή της Σταυροπροσκυνήσεως. Ο Επίσκοπος ενημερώθηκε από τα μέλη της Επιτροπής για τη λειτουργία του Ελληνικού Σχολείου και τις δραστηριότητες της Κοινότητος. Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας ακολούθησε επίσημο γεύμα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου