Η ακολουθία του Όρθρου του Μεγάλου Σαββάτου τελέστηκε στο ναΰδριο της Σχολής απόψε, Μ. Παρασκευή 22 Απριλίου 2022, καθώς και η περιφορά του Επιταφίου στον περίβολο της Σχολής, προεξάρχοντος του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού, φέροντος εκ παλαιού έθους τον αρχιερατικό σάκκο του Χρυσοστόμου Σμύρνης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου