Το εσπέρας της 9ης Μαΐου 2022 εψάλη εόρτιος Εσπερινός στον Ναό του Αγίου Νικολάου του Μώλου (παρεκκλήσιο του Μητροπολιτικού Ναού Ζακύνθου), τιμώντας την Πάροδο του ιερού Λειψάνου του Αγίου Νικολάου, ιστορικό γεγονός του 1087. Ο Εφημέριος, Μ. Οικονόμος Διονύσιος Τσουκαλάς είχε φροντίσει τα δέοντα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου