Αρχιερατική Λειτουργία στη Λούχα Ζακύνθου, το μικρότερο χωριό του νησιού, για τον Άγ. Ιωάννη τον Θεολόγο επί τη εορτή της Μεταστάσεώς Του. Προέστη ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄. Παρέστησαν ο Βουλευτής Ζακύνθου κ. Διονύσιος Ακτύπης και ο Αντιδήμαρχος Τουρισμού κ. Χρήστος Πάστρας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου