Εσπέρας 16ης Δεκεμβρίου 2022, ώρα 5 μ.μ., 400 χρόνια μετά την κοίμηση του Αγίου Διονυσίου (1622-2022). Πραγματοποιείται η Κάθοδος προς το Καθολικό της Μονής Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου, η λιτάνευση του σεπτού Σκηνώματος τρις εντός του Ναού και ο πολυΑρχιερατικός Εσπερινός προς τιμήν του Αγίου της Συγγνώμης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου