Φανάρι, πρωί 16ης Δεκεμβρίου 2022, ημέρα μνήμης της Αγίας Θεοφανούς της Βασιλίσσης, Αρχιερατική Λειτουργία στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, προεστώτος του Σεβ. Μητροπολίτου Καλλιουπόλεως και Μαδύτου κ. Στεφάνου. Στον σολέα έχει τεθεί για προσκύνημα το ιερό Λείψανο της τιμωμένης Αγίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου