Πρωί Κυριακής του Θωμά, 23η Απριλίου 2023, ημέρα μνήμης του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, στον ηλιόλουστο Ναό της Παναγούλας Βανάτου, πραγματοποιήθηκε η Ευχαριστιακή Σύναξη, ιερουργούντος του Εφημερίου π. Παναγιώτη Καποδίστρια, ο οποίος ομίλησε αναστάσιμα προς το εκκλησίασμα, ενώ έψαλαν οι κ.κ. Χρυσοβαλάντης Δρογγίτης, Σπυρίδων Σαρατσένος και Σπυρίδων Δρογγίτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου