Η Α.Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος δέχθηκε σήμερα, Παρασκευή, 12 Μαΐου 2023, όμιλο Καθηγητών και μαθητών του 2ου Γυμνασίου Σερρών, το οποίο είναι ένα από τα συνεργαζόμενα σχολεία με το Τμήμα Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων και Δράσεων του Πατριαρχικού Ιδρύματος Πατερικών Μελετών (ΠΙΠΜ), που εδρεύει στην Θεσσαλονίκη, πάνω σε θέματα διαφύλαξης της ιστορικής μνήμης και της πολιτιστικής κληρονομιάς. Επίσης, δέχθηκε Καθηγητές και μαθητές του 11ου Λυκείου Ηρακλείου Κρήτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου