Σήμερα, 6 Μαρτίου 2015 τελέσθηκαν οι Β΄ Χαιρετισμοί της Θεοτόκου στον Ναό Αγίου Νικολάου Χάλκης, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Πριγκηποννήσων κ. Ιακώβου. Στο Ιερό παραβρέθηκαν συμπροσευχόμενοι, ο Σεβ. Μητροπολίτης Προύσης κ. Ελπιδοφόρος και ο Σεβ. Αρχιεπίσκοπος Ανθηδώνος κ, Νεκτάριος (του Πατριαρχείου Ιεροσολύμων), καθώς και πατέρες και αδελφοί της Ιεράς Σταυροπηγιακής και Πατριαρχικής Μονής Αγίας Τριάδος Χάλκης (Θεολογική Σχολή).
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου