Την ερχόμενη Κυριακή, 3 Μαΐου 2015, στον πανηγυρίζοντα την μνήμη των Αγίων Τιμοθέου και Μαύρας ομώνυμο Ναό του Μαχαιράδου Ζακύνθου, ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄ θα χειροτονήσει Διάκονο τον κ. Αντώνιο Αρβανιτάκη του Νικολάου, ετών 23 και απόφοιτο του Ε.Ι.Ε.Κ. Ριζαρείου. Νωρίτερα, το Σάββατο το απόγευμα (2/5), ο ίδιος θα καρεί Μοναχός από τον οικείο Μητροπολίτη στο Καθολικό της Μονής Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου