Πρωί Κυριακής, 17ης Ιανουαρίου 2016, στον Ναό της Φανερωμένης Μπανάτου -και παρά τη ραγδαία βροχή- τιμήθηκε η μνήμη του Οσίου Αντωνίου του Μεγάλου με Αρτοκλασία, μνημονεύοντας συνάμα ζώντες και τεθνεώτες Αντωνίους. Ομίλησε δι' ολίγων ο Εφημέριος π. Παναγιώτης περί της ανίατης ψυχοπνευματικής λέπρας της αχαριστίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου