Εσπέρας 29ης Νοεμβρίου 2020 στον πανηγυρίζοντα, των θυρών κεκλεισμένων, μεγαλοπρεπή Ναό του Αγίου Ανδρέου του Πρωτοκλήτου των Πατρών. Κατά τις δημοσιογραφικές μεταδόσεις, ο Ναός βρίσκεται σε ασφυκτικό αστυνομικό κλοιό για την μη προσέγγιση πιστών, στο πλαίσιο των υγειονομικών προσεγγίσεων για την μη περαιτέρω διάδοση του θανατηφόρου Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου